AK Parti Sözcüsü ÇeliK: Dünya demokrasi tarihi, bu direnişle yine yazılmıştır

AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 15 Temmuz’un, milletin kanlı bir darbe teşebbüsüne ve ulusal iradeyi gasbetme teşebbüsüne karşı topyekun ve destansı direnişinin yıl dönümü olduğunu anımsattı.

Milletin, terörist işgal teşebbüsüne direnip hain teşebbüsünü bertaraf ettiğini hatırlatan Çelik, darbelerden çok çekmiş ve bedeller ödemiş milletin, tarihin en hain terör örgütü Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) karşı dimdik durduğunun altını çizdi.

“DÜNYA DEMOKRASI TARİHİ, BU DİRENİŞLE YİNE YAZILMIŞTIR”

Dünya demokrasi tarihinde nadir rastlanacak bir duruş sergileyen Türk milletinin, demokrasisine ve ulusal iradeye sahip çıktığını vurgulayan Çelik, şunları söyledi:

“Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, o gün kendini öldürmeye gelen darbecilere karşı mevti göze alarak ulusal iradeye sahip çıkmış ve direnişe liderlik etmiştir. Cumhurbaşkanı’mız her vakit olduğu üzere vesayeti milletimizin üzerinden söküp atan bir duruş sergilemiştir. Aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, 15 Temmuz darbe teşebbüsüne hayatlarını feda ederek ve mevti göze alarak geçit vermediler. Onların eşsiz fedakarlıkları sayesinde ulusal irademiz sapasağlam ayakta durdu. Dünya demokrasi tarihi, bu direnişle tekrar yazılmıştır. 15 Temmuz direnişimizin yıl dönümünde Türkiye düşmanı projelerin aracı terör örgütü FETÖ’yü bir sefer daha lanetliyoruz. Milletimizin 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya çalışanlarla çaba edeceğimize dair kelamımızı yineliyoruz.”

Türkiye Cumhuriyeti’nin, terör örgütlerine ve onları kullanan kirli ellere karşın büyümeye ve güçlenmeye devam edeceğini belirten Çelik, “Egemenlik kayıtsız kuralsız milletindir. Aziz şehitlerimizi asla unutmayacağız. Allah hepsine rahmet eylesin. Kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. O gece ulusal iradeye sahip çıkmak için vefatı göze alan milletimiz var olsun. Türkiye Cumhuriyeti çok yaşasın” kelamlarını kullandı.