Blutooth Kulaklıktaki Görünmez Tehlike! Her An Kulağınızdan İçeri Girebilir!

Yalnızca birkaç kolay kablosuz kulaklık ve hepsi bu. Telefon cebinizde yahut çantanızda kolay kolay saklanabilir. Artık kulağınıza getirmek için tutmanıza gerek yok. Fakat birçoğu, cep telefonlarına takılan kulaklıkların gerisindeki tehlikenin farkında değil.

TELEFONU YİNE BAŞLATMAK

Teknolojinin her vakit yardımımıza koştuğu doğruysa, bazen cep telefonunun bile yorulduğu ve yavaşladığı da doğrudur. Bununla bir arada dengeli bir halde en düzgün performans için daha hassas hale getirme gereksinimi olabilir. En uygunu haftada bir tekrar başlatmaktır. Bu operasyon bedenimiz için bir gece uykusuna misal. Böylelikle telefon yaptığı işine geri dönecektir.

TELEFONUN ÇOK ISINMASI

Ama cep telefonunuz çok ısınıyorsa o vakit durum çok daha farklı olur. Bu durumda, işlemci ya devam eden aktiflikleri yönetmekte zahmet çekiyor ya da bir virüs telefonumuzda casusluk yapıyor. İkinci durumda, virüsün nerede pusuya yattığını ve neyi gözetlediğini yahut ne çaldığını tespit etmek gerekir. Bunu yapmak için cep telefonunuzu bir uzmana götürmek en uygun seçeneğiniz olacaktır.

Birçoğu, yolda yürürken daima bağlanan Bluetooth kulaklıkların arkasındaki bilinmeyen tehlikenin farkında değil

Virüsler bazen en akıl almaz yollardan gizlice girerler. Bluetooth ilişkileri, bir hırsızın telefonunuza girmesine de müsaade verebilir. Bu ilişkiler, sonlu bir aralıktaki radyo sinyalleriyle oluşturulur. Bunlar, telefon ettiğiniz elektromanyetik dalgalar değildir. Tipik olarak, menzili 10 metre olan temaslardır. Bu uzaklığın ötesinde, sinyal kaybolur. Bu ilişki, bilgisayara kablosuz hoparlörler ( kablosuz), fare yahut harici klavye. Fakat cep telefonu ile en çok kullanılan kulaklıklardır. Elleriniz özgürken konuşmanıza yahut müzik dinlemenize müsaade verdiği için sistem kullanışlıdır. Lakin her vakit iki aygıt ortasında kurulan bir ilişkidir. Bunlar birbirleriyle irtibat kurar ve birbirleriyle bağlantı kurmak için yetki alışverişinde bulunurlar.

BLUETOOTH’U KAPATMAYI UNUTMAYIN!

Tam da makineler ortasındaki bu diyalogda, bir hırsız ikisinden birinin yerini alarak gizlice girebilir. Telefona bağlandıktan sonra, fiyatlı aramalar yapmak için kullanabilir. Fakat e-postalar, fotoğraflar, iletiler ve daha fazlası üzere bilgileri de çalabilir. Bir bilgisayar korsanı, telefonumuzun tüm denetimini bile ele geçirebilir. Bu nedenle Bluetooth’u kullanmayı bitirdikten sonra kapatmak düzgün bir fikirdir. İster telefonda olalım, ister müzik dinleyelim, sokakta, yürürken Bluetooth’u kapatmak uygun olacaktır. Bu, oburlarının bizim bilgimiz olmadan cep telefonunuza gizlice girmesini önleyecektir.