Burhaniye Kaymakamlığı Zeytinli Rock Şenliği’ni yasakladı

Balıkesir Burhaniye Kaymakamlığı, 17-21 Ağustos tarihlerinde gerçekleşmesi planlanan Zeytinli Rock Şenliği’ni ‘kamu güvenliği ve sıhhati, toplumun huzuru, etrafın korunması’ nedeniyle yasakladı.

Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş’in imzasıyla yasak kararı yayınlandı.

Kararda, “Vatandaşlarımız tarafından yapılan ağır şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak, kamu güvenliği ve sıhhati, toplumun huzuru, etrafın korunması hedefiyle uygun görülmemiştir” denildi.

Memiş, aktifliği düzenleyecek olan Milyon İmal Tertip Şirketi’nin müracaatına “vatandaşların şikayetlerinin göz önünde bulundurularak şenliğin uygun görülmediği” cevabını verdi:

“İlgi dilekçeniz incelenmiş olup Milyon Üretim Tertip Firması olarak 17­21 Ağustos tarihlerinde İlçemiz Ali Çetinkaya Mahallesi 2554. Caddesi No: 41 adresinde bulunan alanda düzenlemeyi planladığınız Kamplı Zeytinli Rock Şenliği talebiniz, daha evvelki yıllarda yakın bölgede düzenlediğiniz Zeytinli Rock şenliklerinde yaşanan güvenlik, asayiş, trafik, etraf sıkıntıları, ortaya çıkan bu tıp istenmeyen durumlar hasebiyle vatandaşlarımız tarafından yapılan ağır şikâyet ve yakınmalar göz önüne alınarak kamu güvenliği ve sıhhati, toplumun huzuru, etrafın korunması emeliyle uygun görülmemiştir. Bilgilerinize rica ederim.” (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)