Eğitim Destek Merkezi

Selçuklu Belediyesi ilçe genelinde yaptığı eğitim yatırımları ile eğitimde marka değeri artırmaya devam ediyor. Daha önce Akşemsettin Sosyal Tesisi olarak kullanılan merkez gerçekleştirilen tadilatla Akşemsettin Kütüphane ve Eğitim Destek Merkezi olarak öğrencilerin kullanımına sunuldu.

Eğitim alanında yaptığı yatırımları istikrarlı bir şekilde sürdüren Selçuklu Belediyesi daha önce sosyal tesis olarak hizmet veren binayı gerçekleştirdiği tadilatla Akşemsettin Kütüphane ve Eğitim Destek Merkezine dönüştürerek eğitime bir destek daha sağlamış oldu.

Merkez hem kütüphane hem de çalışma salonu olarak hizmet veriyor

Akşemsettin Mahallesi’nde bulunan Eğitim Destek Merkezi bünyesinde bulundurduğu eğitim donatılarıyla ve konforlu yapısıyla ders çalışmak isteyen öğrencilere sessiz bir ortam sunarken kütüphane kısmıyla da kitapseverlere hizmet veriyor.

83 kişilik çalışma masası, 20 adet tablet ve 3 adet bilgisayar kullanımı sağlanan çalışma salonu Pazar günleri hariç sabah 09.00-18.00 saatleri aralığında haftanın altı günü kapılarını öğrencilere açıyor.

Merkezin kütüphane bölümü ise 9 bin 139 üyeye 13 bin 657 kitap ile yıllık 8 bin 757 kitap hareketliliği ile hizmet veriyor.

Merkezde öğrencilere ücretsiz olarak sınırsız wi-fi internet hizmeti ile çay ve bitki çayı ikramı yer Başkan Pekyatırmacı: “Öğrencilerimizin eğitimi için her türlü imkanı seferber ediyoruz” Eğitime yatırımın toplumun tüm dinamiklerine yapıldığının altını çizen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı: “ Selçuklu Belediyesi olarak politika haline getirdiğimiz anlayışla eğitimle ilgili nerede bir ihtiyaç varsa tüm imkanlarını orada kullanmaya devam ediyoruz. Çocuklarımızın daha modern ve fiziki anlamda daha ferah, donanımlı eğitim yuvalarında eğitimlerine devam edebilmeler noktasında okul ve eğitim mekanları inşa etmeye devam ediyoruz. Öğrencilerimizi sadece okullarda değil belediyemizin okul dışı eğitim ortamları, kütüphaneler ve eğitim destek merkezleri ile geleceğe daha donanımlı bir şekilde hazırlıyoruz. Akşemsettin Sosyal Tesisi’mizi bu çerçevede yaptığımız tadilatla Eğitim Destek Merkezi’ne dönüştürdük. Merkezimiz aynı zamanda kütüphane bölümü ile yine hem öğrencilerimize hem de kitap severlere hizmet veriyor. Eğitim donatılarıyla nezih ve sessiz bir ders çalışma ortamı sunan merkezimiz sınavlara hazırlanan ve ders çalışmak isteyen öğrencilerimizin vazgeçilmezi olmuş durumda. Ben tüm öğrencilerimizi hizmet almak için merkezimize bekliyorum.” şeklinde konuştu.

Merkezden hizmet alan öğrenciler de imkanlardan oldukça memnun olduklarını, sessiz ve nezih bir ortamda ders çalışmak isteyen herkese tavsiye ettiklerini dile getirerek Selçuklu Belediyesi’ne ve Başkan Pekyatırmacı’ya eğitime olan destekleri sebebiyle teşekkür ettiler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx