‘En güzel Van kedisi’ seçilen ‘Mia’ dört yavru dünyaya getirdi

Farklı göz renkleri ve bembeyaz tüyleriyle ünü ülke sınırlarını aşan Van kedileri, Van Kedi Villası’nda özenle bakılıyor. Her mevsim ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyorlar.

Koruma altındaki Van kedileri, bu yılın ilk yavrularını doğurdu ve ilk parti doğumlarda 90 yavru dünyaya geldi. Yavru kediler ve anneleri özel odalarında özenle bakılıyor.

Van’da geçen yıl 6’ncısı düzenlenen ‘Shopping Fest (Alışveriş Festivali)’ kapsamında büyükşehir belediyesinin düzenlediği Van Kedisi Güzellik Yarışması’nda birinci olan ‘Mia’ adlı kedi de 4 yavru dünyaya getirdi.

Birbirinden güzel kedilerin yaşadığı Van Kedi Villası’nın tescilli güzeli ‘Mia’ da yavrularıyla diğer anne kediler gibi özel bakımda tutuluyor.

“YAVRU SAYIMIZDA ARTIŞ BEKLİYORUZ”

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Van Kedisi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Abdullah Kaya, 90 yavrunun dünyaya geldiği ilk parti doğumların bittiğini ve doğumların çok iyi geçtiğini söyledi.

Prof. Dr. Abdullah Kaya, “Geçen yıl çok güzel bir sezon geçirmiştik. Bu seneyi daha iyi bekliyoruz. Yavrularımız gayet sağlıklı ve iyi. Şu an itibarıyla bir sorunumuz yok. Yavru sayımızda da artış bekliyoruz” diye konuştu. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir