Erzurum Dernekler Federasyonu’ndan İmamoğlu’na tepki!

İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu, CHP’li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nun Erzurum’da provokasyona soyunmasına sert tepki gösterdi.

Federasyon adına Genel Sekreter Turan Ağ tarafından yayımlanan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

İstanbul Erzurum Dernekler Federasyonu olarak bugün Erzurum ‘da İBB Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu ile ilgili yaşanan olaylardan dolayı ilgili Basın açıklamamızdır.

Erzurum tarihiyle kültürüyle kadim bir şehirdir. Erzurum hoşgörü şehridir. Erzurum milli manevi değerlerine bağlı özel bir şehirdir.  Vatan, millet, bayrak Erzurum’un kırmızı çizgisidir. Erzurum milli mücadelenin temellerinin atıldığı, cumhuriyetin ilan edildiği serhat şehirdir. Erzurum milliyetçi, muhafazakar tarihi bir şehirdir. Erzurum kimsenin provakatif eylemler yapacağı bir yer değildir. Sayın İBB Başkanının ilimizde miting yaptığı yer YSK tarafından belirlenen alan olmadığını ilgili makamlardan öğrenmiş bulunmaktayız. Buna rağmen sayın İBB başkanı miting alanı olmayan yerde miting yapmaya çalışmıştır. İBB Başkanının esnaf ziyareti olarak programlanmış programını mitinge dönüştürmeye çalışmıştır. Hiç bir ilgi göremediği için dışarıdan getirdiğini tahmin ettiğimiz bir grupla halkın üzerine taş attırmıştır. Buradaki konuşmasında valiliği emniyet güçlerini hedef alarak vatan ve millet sevdalısı dadaşları proveke etmiştir. Bunların hepsinin görüntüsü, kayıtları resmi kurumlarda mevcuttur. 

Erzurum ve Erzurumluyu kimse siyasi emellerine alet edemez. Erzurum vatan sevdalısıdır. Her bir taşında, her bir toprağında şehit kanı mevcuttur. Erzurum misafirperverdir. Edebiyle geleni adabıyla uğurlamasını iyi bilir. Biz İstanbul Erzurum dernekler Federasyonu olarak sonuna kadar Erzurum’un ve Erzurumlunun yanındayız. Şehrimizin Valisini de, Emniyet müdürünü de yem ettirmeyiz. Kimse şehrimizin dinamikleriyle oynayamaz. Kimse Erzurum’u alet ederek kendine bir paye çıkaramaz. Yaşanan olaylardan dolayı üzgün olduğumuzu belirterek, basın açıklamamızı kamu oyuna saygıyla arz ederiz.”

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir