Fatih Erbakan: Son 1 ayda en fazla üye kaydeden parti olduk

Yine Refah Partisi başkanı Fatih Erbakan, partisinin genel merkezinde düzenlediği Vilayet Liderleri Toplantısı’nda konuştu. Erbakan, Türkiye’de son 1 ay içerisinde resmi olarak en fazla üye kaydeden partinin Yine Refah Partisi olduğunu söyledi. Erbakan, “Bu çok kıymetli bir şampiyonluktur. Zira her vakit söz ettiğimiz üzere bu kadar partinin içerisinde, mecliste kümesi olan partiler, yüzlerce belediyesi olan partilere karşın Yine Refah Partimizin bu başarıyı göstermesi son derece değerlidir. Merhum Erbakan hocamızın meşhur kelamında olduğu üzere ‘Biz inanır ve çalışırsak Allah bize yardım eder, Allah bize yardım ederse kimse bize galip gelemez’ diyordu. İnşallah Cenab-ı Allah çok daha büyük muvaffakiyetlerde, zaferlerde buluşmayı nasip edecek, buna inanıyoruz. Asıl emelimiz milletimizi çektiği bu maddi ve manevi zahmetlerinden kurtarmak” diye konuştu. 

‘İNŞALLAH TEKRAR BİZ DÜZELTECEĞİZ’

Fatih Erbakan, üretim ve ihracat olmadan dış ticaret açığının kapatılamayacağını söyleyerek, “Neden Erbakan Hoca 54’üncü hükümette denk bütçe yaptı. Zira borçla, faizle geleceğin nokta bu olurdu onun için. Üretim, ihracat olmadan dış ticaret açığını kapatamazsan, bu dış ticaret açığı yüzünden daima Türk lirası paha kaybeder, döviz patlar. Üretim olmadan ithalata bağlı iktisatta döviz patladıkça enflasyon artar. Bunun için yıllar boyunca ne vakit iktidara geldiyse kesinlikle ‘denk bütçe yapacağız, borçla değil ulusal kaynaklarla kaynak üreteceğiz.’ Beton çimento yerine asıl olarak üretimi ve ihracatı geliştireceğiz. Bu işler lakin Ulusal Görüş ile olur. En kısa vakitte geleceğiz. İnşallah tekrar biz düzelteceğiz. Motamot geçmişte olduğu üzere bunu aslında milletimizde yakinen yaşadı ve gördü” dedi.

‘BUNU YALNIZCA ULUSAL GÖRÜŞ YAPABİLİR’

Erbakan, denk bütçe ile faiz masraflarının ortadan kaldırılması gerektiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Kamudaki israfın önüne geçilmesi gerekiyor. İmtiyazlı holdinglere kaynak aktarılmasının durdurulması gerekiyor. Bu kaynak aktarılmasının durdurulması. Tekrar Refah Partimizin ortaya koyduğu Ulusal Kaynak Paketleri kitabında belirtilen adımlarla kaynak üretilmesi. Bütün bu adımlarla elde edilecek imkanla da beton, çimento iktisadı değil, üretim, istihdam ve ihracata yönelik bir iktisada geçilmesidir. Bunu yalnızca Ulusal Görüş yapabilir. 50 yıllık geçmişimiz bunun ispatıyla doludur. Cumhuriyet tarihinin en büyük endüstrileşme ve kalkınma atılımı nasıl yapıldıysa Ulusal Görüş tarafından artık geleceğiz ve yeniden birebir formda yapacağız. ‘81 vilayetimize 681 Proje’ isimli kitabımız hazır. Kaynaklarımız ve projelerimiz ortada. Geleceğiz ve tekrar birebirini yapacağız. 54’üncü hükümette denk bütçeyi nasıl çabucak iktidara gelir gelmez gerçekleştirdiysek, yeniden tıpkı formda yapacağız. 54’üncü hükümette güçlünün, sermayenin iktidarı olmak yerine mazlumun ve ezilenin iktidarı nasıl olduysak yeniden geleceğiz; yeniden mazlumun, ezilenin, halkın iktidarı olacağız. Adalete, refaha, huzura, barışa, insan haklarına fakat Ulusal Görüş ile ulaşılır. Ulusal Görüş’te lakin Tekrar Refah Partisi ile gelir.”  

KAYNAK: DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.