‘Halkbank manipülatörleri mi kurtarmaya çalışmış?’

Banka, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı bildirimde aktif olan hisse geri alım programı çerçevesinde 20 Eylül’de toplamda 8,85 milyon lotluk hisse geri alımı gerçekleştirdi. Bankanın bu alımlarının toplam karşılığı 38 milyon TL olarak kaydedildi.

Bloomgberg HT’nin haberine göre; bankanın hisseleri güne 8,76 TL’den başlamış, gün içinde en düşük seviye 8,06; en yüksek seviye ise 8,92 olarak kaydedilmişti. Bankanın hisseleri günü yüzde 6,03 düşüşle 8,41 seviyesinden tamamlamıştı.

Bugün gerçekleşen hisse geri alımlarında en yüklü alım 4,02 milyon lotla 8,06 TL seviyesinden gerçekleşti.

“MANİPÜLATÖRLERİ Mİ KURTARMAYA ÇALIŞMIŞ?”

Ekonomist Uğur Gürses, Halkbank’ın hisse geri alım hamlesinin ardından Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı: “Halkbank bugün, manipülatörlerce tavan tavan götürülüp sonra çakılan, ‘taban-taban’ düşen kendi hisselerini satın alarak manipülatörleri mi kurtarmaya çalışmış? Onlara kredi açan aracı kurumları mı?”

“BU KARARI ALDIRANLAR MUTLAKA HESAP VERECEK”

Eski bankacı ve ekonomist Kerim Rota ise şu değerlendirmeyi yaptı:”Hisse aylarca 5 TL’den işlem görürken geri alım kararı almayan banka, bugün 8.5 TL’den alarak batan birilerine hayat öpücüğü veriyor. Bugün bu kararı aldıranlar mutlaka hesap verecek.”