İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu Sedat Peker iddiaları karşısında neden sessiz kaldıklarını anlattı

Suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker, eski Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenoğlu, kardeşi AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu, Eski Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakcı ile ilgili bir rüşvet sarmalı olduğuna ilişkin iddialarda bulunmuştu. Bu iddialar Türkiye’de büyük ses getirmiş ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

“İKTİDAR OLDUĞUNUZDA İDDİALARIN PEŞİNE DÜŞECEK MİSİNİZ?”

Habertürk’te Fatih Altaylı’nın sorularını yanıtlayan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’na “Muhalefet bir mafya liderinin iddialarının peşine düştü dedirtmemek için Sedat Peker konusunda pek fazla bir şey söylemiyoruz’ dediniz. İktidar olduğunuz zaman bu iddiaların peşine düşecek misiniz?” diye soruldu.

“DÜŞECEĞİZ”

Ağıralioğlu ise “Düşeriz. Biz adaletin Türkiye’de memleketin bir kuruşun hesabını soracağı bir sorumlulukla herkesin güvenebileceği bir liman haline gelmesine isteriz. Biz milletin hakkını hukukunu ‘Hesap soracağız, canını okuyacağız’ şeklinde değil, biz memlekette adaleti herkesin itimat edeceği bir liman haline getireceğiz. Adaletin hükmü tecelli edince memlekete huzur gelsin diye. Başarabilirsek her iddianın arkasında siyasi bir kin duygusuyla değil sadece memleketin hakkını hukukunu koruma sorumluluğu olan bir bağımsız yargı inşa edeceğiz” şeklinde yanıt verdi.