Joao Pedro, Fenerbahçe için İstanbul’a geliyor

Yeni dönem öncesinde Transfer çalışmalarını sürdüren Fenerbahçe, birinci olarak Galatasaray’ın gündemine gelen deneyimli oyuncu Joao Pedro’da memnun sona ulaşmak üzere.

Brezilyalı yıldızın transferi için kulübü Cagliari ile muahedeye varan sarı lacivertli grup, hafta sonu 30 yaşındaki futbolcunun menajeri ve avukatıyla İstanbul’da bir ortaya gelmişti. Pazar günü mukavele ayrıntılarının masaya yatırıldığı dorukta taraflar ortasında mutabakata varıldığı belirtildi.

BUGÜN İSTANBUL’A GELİYOR

Sky Sports’un haberine nazaran Fenerbahçe, oyuncunun menajeriyle el sıkışmasının akabinde Joao Pedro’yu İstanbul’a çağırdı. 30 yaşındaki futbolcunun bugün İstanbul’a geleceği ve sıhhat denetimlerinden geçeceği belirtildi.

3 YILLIK KONTRAT VE MALİ DETAYLAR

Joao Pedro ile 3 yıllık mutabakat sağlandığı ve toplamda Cagliari’ye 6,5 milyon Euro ödeneceği; oyuncuya ise üç yılda 7,7 milyon Euro garanti fiyat verileceği öne sürülmüştü.

Brezilyalı oyuncu, geçen dönem 39 maça çıkıp, 13 gol, 4 asistle oynamıştı. Cagliari’nin küme düşmesi sonrasında yıldız isim gruptan ayrılmak istiyordu.

GALATASARAY NE TEKLİF ETMİŞTİ?

Galatasaray, Joao Pedro’nun transferi için 2.2 milyon Euro yıllık fiyat ve 4.2 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında prensip mutabakatı sağlarken Fenerbahçe’nin daha yüksek olan teklifi transferin seyrini değiştirdi.

GALATASARAY’A TRANSFERİNDE MENAJERİN İSTEĞİ KRİZE SEBEP OLMUŞTU

Galatasaray, bir müddettir gündeminde olan Joao Pedro için oyuncu ve kulübü Cagliari ile anlaşmış lakin menajerinin istediği komite fiyatı sebebiyle görüşmeler tıkanmıştı.

Cagliari ile 4.2 milyon Euro bonservis karşılığında anlaşan Galatasaray’da Sportif AŞ lider vekili Erden Timur, oyuncunun menajerinin 700 bin Euro komite yerine 2.6 milyon Euro istemesi sebebiyle masada kalkmıştı.

Timur’un Pedro’nun menajerine, “Bu gerçek ve etik değil. Kabul ediyorsanız daha evvel anlaştığımız sayısı ödeyeceğiz” diyerek masadan kalktığı sav edilmişti.