Kapadokya’ya Malezyalı turistler akın etti

Kültür turizminin vazgeçilmez yerlerinden biri olan Kapadokya, pandemi kısıtlamalarının akabinde yerli yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.

Nevşehir vilayetinde olan Kapadokya bölgesindeki müze ve ören yerlerini gezen turistler de görüntünün tadını çıkartıyor.

Sabah erken saatlerde sıcak hava balonlarıyla bölgeyi havadan izleyen turistler, günün ilerleyen saatlerinde de bölgenin tarihi ve turistik yerlerini geziyor.

Asya ülkelerinden ağır talep

Pandemi sonrası her geçen gün ziyaretçi sayısının arttığı Kapadokya Bölgesi, bu günlerde Asya ülkelerinden gelen ziyaretçilerini ağırlıyor.

Bilhassa Malezya’dan gelen turistler bölgeyi karış karış geziyor. Malezya’dan gelen Gazali Bin Kasım; “Kapadokya’ya birinci kere geldim. Söylenecek tek şey çok kusursuz. Kapadokya Türkiye için büyük bir baht. Dünya ve Türkiye için çok hoş bir yer.” tabirlerini kullandı.

“Sıra dışı bir yer”

Kapadokya’yı televizyonlardan izlediğini ve olağan bir yer üzere düşündüğünü söyleyen Malezyalı Turist Norida ise yaptığı açıklamada; “Kapadokya sıra dışı bir yer. Beşerler çok dostça ve burasını tüm arkadaşlarıma tavsiye edeceğim. Kapadokya’yı herkes görmeli.” diye konuştu.

Bilhassa Asya ülkelerinden gelen turistleri gezdiren Profesyonel Turist Rehberi Yunus Çoban da açıklamasında; “Pandemi periyodunda bilhassa Rus ve Ukraynalı turistler geliyordu. Bilhassa pandemi sonrası 2022 yılı başından itibaren birçok pazarda artış var. Endonezya ve Malezya pazarında büyük bir artış var. Yeni yeni Koreliler gelmeye başladı. Sanıyorum sonbahar üzere de Çinliler tekrar gelmeye başlayacak. Kapadokya bölgesine dünyanın her yerinden turistler geliyor lakin Asya ülkelerinden ağır bir talep var. İnşallah bu yıl 2019 yılındaki düzeye tekrar geliriz.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.