Kılıçdaroğlu: Yolsuzluk yapanla helalleşmeyeceğiz

Yağmur altında vatandaşa seslenen CHP önderi Kılıçdaroğlu, “Belediye liderlerimiz, muvaffakiyetlerini yönettiğimiz bütün belediyelerde hayata geçiriyorlar. Artık sıra Türkiye’ye geldi. Millet İttifakı, Türkiye’yi yönetecek. Halktan topladığımız verginin, her kuruşun hesabını vereceğiz. Halkımızla helalleşeceğiz ancak beşli çetelerle hesaplaşacağız. Yolsuzluk yapan, kul hakkı yiyene ‘Gel seninle helalleşeceğiz’ demeyeceğiz. Onun hesabını soracağız” diye konuştu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Çaycuma Belediyesi Toplu Açılış Töreni’ne katılarak konuşma yaptı. Kılıçdaroğlu, konuşmasını sağanak yağmur altında gerçekleştirerek vakit zaman ıslandı.

Konuşmasına, merasimde İzmir Marşı okuyan gençlere değinerek başlayan Kılıçdaroğlu, “İzmir’in dağlarında çiçekler açtı ancak unutmayın, burada da çiçek açtı. Çaycuma’da da çiçekler açtı” dedi.

“Çaycuma, Belediye Liderimizin dirayetiyle, uzlaşmacı tutumuyla, bu bölgenin en hoş ilçelerinden birisi oldu” diyen Kılıçdaroğlu, “Sizlere kelam veriyorum. Çaycuma nasıl yönetiliyorsa, Allah’ın müsaadesiyle Türkiye’yi de o denli yöneteceğiz. Bir arada, birlikte, ayrım yapmaksızın, huzur içinde yöneteceğiz” tabirlerini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nun, “Biz halkın sesiyiz, biz Mustafa Kemal’in sesiyiz” kelamlarının akabinde Çaycumalılar, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları attı.

“YOLSUZLUK YAPANLA HELALLEŞMEYECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu, “Belediye liderlerimiz, muvaffakiyetlerini yönettiğimiz bütün belediyelerde hayata geçiriyorlar. Artık sıra Türkiye’ye geldi. Millet İttifakı, Türkiye’yi yönetecek. Halktan topladığımız verginin, her kuruşun hesabını vereceğiz. Halkımızla helalleşeceğiz fakat beşli çetelerle hesaplaşacağız. Yolsuzluk yapan, kul hakkı yiyene ‘Gel seninle helalleşeceğiz’ demeyeceğiz. Onun hesabını soracağız” diye konuştu.

“Sevgili halkım, dertleriniz var biliyorum. Mutfaklarda yangın var bunu çok uygun biliyorum. Gencecik evlatlarımız işsiz, bunu da çok güzel biliyorum. Beşli çetelere çalışan bir iktidar var onu da çok güzel biliyorum” diye seslenen Kılıçdaroğlu, “Sizden tek isteğim, asla ve asla ümitsizliğe kapılmayın. Bizim kitabımızda ümitsizlik yok. Umudu büyüteceğiz. Birlikte, birlikte, Türkiye’yi yine inşa edeceğiz. Bundan emin olmanızı isterim” dedi.

“HİÇ KİMSE KAYGI ETMESİN”

Kılıçdaroğlu, yağmur altındaki konuşmasını şöyle sonlandırdı:

* “Bereketli bir hava, yağmurumuz yağıyor. Rahmetimiz bol olsun. Rahmet tarlada olsun. Manavda olsun. Esnafta olsun. Endüstride olsun. Meskenlerde olsun. Mutfaklarda olsun. Her yer bereketli olsun. Biz rahmetten, sevgiden, kucaklaşmaktan yanayız. Ayrımcılığa karşı çıkacağız. Bu hoş ülkeyi birlikte yöneteceğiz.

* Sandık gelecek, büyük bir sabırla sandığa gideceğiz. Elimizi vicdanımıza koyup oyumuzu kullanacağız. Hasebiyle hiç kimse kaygı etmesin. Geliyor gelmekte olan.”