Kılıçdaroğlu’ndan Haluk Bayraktar’a “Atatürk Havalimanı” Tepkisi

Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay çalışmalarının merkezi haline getireceklerini açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, kendisini ‘Halen ‘en iyisini’ Türklerin değil de ABD şirketlerinin yapabileceğini zannetmek… Nuri Demirağ’ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmemiş’ ifadeleriyle eleştiren Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar’a yanıt verdi. Kılıçdaroğlu ‘Bu kadar siyasallaşmayın Sevgili Haluk Bey. Bir partinin seçim propagandası olmak size yakışmaz’ dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın abisi ve Baykar Teknoloji Genel Müdürü Haluk Bayraktar, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun iktidara gelmeleri durumunda Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay projelerinin merkezi haline getirecekleri yönündeki açıklamasını eleştirdi.

Bayraktar, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ‘Milyondan fazla gencin yarıştığı, dünyanın en iyisi Milli Teknoloji Projelerinin sergilendiği TEKNOFEST’e ev sahipliği yapan Atatürk Havalimanı’nı ABD’li bir şirkete verme fikri… Halen “en iyisini” Türklerin değil de ABD şirketlerinin yapabileceğini zannetmek… Nuri Demirağ’ın uçaklarını toprağa gömen zihniyet hiç değişmemiş’ dedi.

“Bir partinin seçim propagandası olmak size yakışmaz”

Bayraktar’ın bu paylaşımına yanıt veren Kılıçdaroğlu, ‘Bu kadar siyasallaşmayın’ dedi. Kılıçdaroğlu şunları kaydetti:

‘Bu kadar siyasallaşmayın Sevgili Haluk Bey. Siz ailece bizim için çok değerlisiniz. Bir partinin seçim propagandası olmak size yakışmaz. İstikbalde başarılı bütün Türk girişimcilerimize yer var. Uzay hepinize yetecek kadar geniş.’

Kılıçdaroğlu, dün sosyal medya hesabından paylaştığı bir videoda Atatürk Havalimanı ile ilgili projesini anlatmıştı. İktidara gelmeleri durumunda Atatürk Havalimanı’nı havacılık ve uzay projelerinin merkezi haline getireceklerini belirten Kılıçdaroğlu, ‘Bunu kimlerle yapacağız? Merkezin kurulması ve geliştirilmesi için başarıları dünyaca tanınan ve başta Amerika’daki Sierra Nevada şirketinin sahipleri Eren Özmen ve Fatih Özmen ile yapacağız. Lütfen gençler, gidin Google’a bu isimleri yazın. Ne cevherlerimiz var bu dünyada görün’ ifadelerini kullanmıştı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir