Konya’da eski nişanlısının yüzüne kimyasal husus atan saldırganın sözü

Konya’nın Çumra ilçesine gelen kontratlı er Sabit Türk (26), 19 Haziran’da kendisini vazifeli üzere tanıtıp, ‘Su sayacına bakacağız abla’ diyerek Merve Küçüktekin’in (28) Bakkalbaşı Mahallesi’ndeki meskeninin kapısını açtırdı.

Kapıya gelen Türk, elinde pet şişenin içindeki yanıcı kimyasal maddeyi Küçüktekin’in yüzüne fırlattı.

Yüzü ve bedeni yandı

Yüzünde ve bedeninin çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Küçüktekin, Konya Kent Hastanesi’ne kaldırıldı.

Küçüktekin, burada tedavi altına alındı.

Tutuklandı

Olay sonrası kaçan ve arabası ile İzmir’e gittiği belirlenen Sabit Türk, Ilgın ilçesinde polis gruplarınca gözaltına alındı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde Türk, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe ‘kasten yaralama’dan tutuklandı.

“Bana küfür ve hakaret etti”

Sabit Türk’ün savcılık sözü de ortaya çıktı.

İfadesinde Türk, “Merve Küçüktekin ile yaklaşık 3 yıl evvel internetten tanıştık. Eşinden ayrıldıktan sonra ortamızda nişan yaptık. 1 yıl evvel de nişanı attık. Çumra’ya tekrar internette tanıştığım bir bayan için geldim. Pazar günü eski anılarım canlandığı için Merve ile konuşmak ve barışmaya ikna etmek için meskenine gittim.

İçinde kimyasal sıvı bulunan çantamla Merve’nin kapısının önüne geldim. Kapıyı çaldım ve açtı. Kendisine ‘Aramızda yaşanmışlıklar var. Gel, barışalım’ dedim. O da bana küfür ve hakaret etti. Bunun üzerine çantamda bulunan sıvıyı Merve’nin yüzüne yanlışsız fırlattım.

“Arabamı temizlemek için kullanıyorum”

Bu esnada eliyle yüzünü tuttu. Panikle olay yerinden kaçtım. Aracıma binip, İzmir’de bulunan birliğime yanlışsız yola çıktım. Kolluk takımları, beni Ilgın ilçesinde yakaladı. Bu biçimde ziyan vereceğini bilmiyorum.

Genellikle sırt çantamla gezerim. Sırt çantamda bu sıvının bulunmasının nedeni; otomobilimi temizlemek için kullanıyorum. Aracımın paklığı konusunda titizim. Sıvıyı çantama koymak istememin sebebi; kıyafetlerime ziyan vermemek içindir.” dedi.

Merve’den şikayetçi oldu

Sabit Türk, kendisine küfür ve hakaret ettiği için Merve Küçüktekin’den şikayetçi olduğunu da söyledi.

Bu ortada Sabit Türk’ün arabası ile üst aramasında, kimyasal hususa ya da kelam konusu pet şişeye rastlanılmadı.

Merve Küçüktekin’in birinci sıhhat raporunda ise yüzünün tüm bölgesinde, boynunda, omuzlarında, kollarının iç kısmında ve parmaklarında kimyasal hususla kolay tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek halde yaralar oluştuğu, bütün bu bölgelerde cilt ve cilt altında ikinci derecede yanık olduğu bilgisi yer aldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.