KPSS 2022 fiyatları: KPSS lisans müracaat fiyatı ne kadar, kaç TL?

2022 Kamu İşçisi Seçme İmtihanı müracaatları, ÖSYM internet sitesi üzerinden erişime açıldı.

KPSS Lisans imtihanına müracaat yapacak adayların, ÖSYM AİS üzerinden müracaatlarını gerçekleştirdikten sonra imtihan fiyatını yatırarak müracaatlarını tamamlaması gerekiyor.

KPSS lisan müracaatları 24 Mayıs tarihinde başlayacak ve 6 Haziran’da sona erecek.

Ödeme yapacak olan adaylar, KPSS 2022 imtihan fiyatı ne kadar, kaç para? araştırıyor.

Pekala bu sene KPSS fiyatı ne kadar oldu, nasıl ödenir? İşte detaylar…

2022 KPSS fiyatı ne kadar?

KPSS 2022 müracaat fiyatı, ÖSYM tarafından yayımlanacak olan KPSS imtihan kılavuzu ile netlik kazanacak lakin ortalama 100 lira olması bekleniyor.

KPSS fiyatı nereye ve nasıl yatırılır?

İmtihan fiyatı, kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine yahut ÖSYM’nin internet sayfasında eİŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.

Bankaya giderek fiyat yatırmak isteyen adayların banka görevlisine müracaatta bildirdikleri T.C. Kimlik Numarasını ve imtihan fiyatını yatıracağını bildirmesi, bankadan aldıkları dekont üzerindeki T.C. Kimlik Numarası, ismi, soyadı ve imtihan adı/oturum bilgilerini denetim etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir.

Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden internet bankacılığı aracılığıyla da bankaya fiyat yatırabilirler.

İmtihan fiyatı ödeme süreçleri müracaat müddeti içinde ve müracaat mühleti bittikten sonraki birinci iş gününde, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasından “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için saat 23.59’da sona erecektir.