Macaristan Gezi Rehberi

Macaristan dünyada turistler tarafından En çok ziyaret edilen 15 ülke arasında yer alıyor. Özellikle başkenti Budapeşte mutlaka görülmeye değer şehirlerden biridir. Yurtdışı turları ile Macaristan ve burada bulunan birbirinden güzel alanları gezmek mümkün. Özellikle doğa harikası pek çok alanı bulunması ile Macaristan da gezilebilecek pek çok yer mevcuttur.

Heviz Gölü

Macaristan’da bulunan aynı zamanda dünyanın en büyük ikinci termal Gölü olarak bilinen alandır. Muhteşem doğa harikası olan bu alanı Macaristan’a uğradığınızda Mutlaka ziyaret etmelisiniz. Yeşilliğin ve suyun bir arada bulunduğu bu alanda aynı zamanda konaklayabileceğiniz farklı oteller de mevcuttur.

Hortobagy Otlağı

Avrupa’nın en büyük otlağı olarak bilinen bu olan muhteşem doğa harikası ve genişliğe sahip olan bir alandır. Avrupa turu esnasında mutlaka gezilmesi gereken alanlardan biridir. Yeşil bir alan olması ile doğal severlerin görmesi gereken bir otlaktır.

Hill Kalesi

Budapeşte’de yer alan bu kaleye geçmiş tarihe dayalı olan farklı mimari yapısıyla dikkat çeken oldukça hoş bir alandır. Tarihi dokusunun bozulmamış olması ile Macaristan’da yer alan en güzel alanlardan biridir. Özellikle tarihi dokuları seven kişilerin ziyaret edebileceği bir kaledir.

Macaristan Mutfağı

Macaristan’ın zengin Mutfağı ile birlikte buraya uğradığınızda tadabileceğiniz birbirinden hoş pek çok lezzet çeşidi mevcuttur.

Dobos Torte

Macaristan’ın en meşhur ve en çok yapılan tatlıları arasında yer alıyor. Kremanın birleştiği Bu pasta Macaristan’ın geçmiş tarihten bu yana en çok yapılan ve hemen her kafesinde yer alan tatlılardan biridir.

Kiraz Çorbası

Krema, un, şeker ve kiraz karışımı ile yapılan bu çorbam hem lezzetli olan hem de farklı bir tada sahip olan Macaristan’ın geleneksel yiyeceklerinden biridir. Restoranlarda çok sık rastlanmasa da Macar halkanın en çok yaptığı ve evlerinde en sık bulundurduğu çorbalardan biridir. Yurt dışı turu ile bu hoş çorbayı tadabilirsiniz.

Langos

Yine Macaristan’da yer alan ve ülkemize oldukça tanıdık olan bir tür hamur kızartması yemeklerinden biridir. Sarımsak sosu, peynir, ekşi krema ve sosisle birlikte tüketilir. Macaristan da pek çok restoran ve kafede rastlayabileceğiniz bir yemek türüdür.

Macar Sosisi

Macar sosisleri Macaristan’da sık rastlayabileceğiniz ve çeşitli baharatlarla üretilmiş özellikle tadı sucuğa benzeyen bir sosistir. Çok yemeğin yanında servis edilen aynı zamanda kahvaltılıkta sıklıkla rastlanan Macar sosislerim Macaristan’da sık karşılaşabileceğiniz bir lezzettir. Otobüsle Avrupa turu esnasında yolunuz Macaristan’a düşerse eğer mutlaka tatmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir