Midilli’de Türk yelkenlisindeki Atatürk fotoğrafına müdahale

Ege’deki Midilli Adası limanına demirleyen ve yelkenli teknesine Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının yer aldığı bayrağı çeken Türk denizciye Yunan kıyı güvenliği müdahale etti.

Ege’deki Midilli Adası’nda dün öğlenden sonra meydana gelen olayda Midilli Limanı’na demirleyen bir yelkenli tekne sahibinin  teknenin direğine Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının bulunduğu bayrağı çekmesi üzerine Yunan kıyı güvenliği harekete geçti.

MİDİLLİ YELKEN KULÜBÜ LİDERİ ŞİKAYET ETTİ

Midilli Adası’nda yayın yapan medyanın geniş yer verdiği olayda LOIATH (Midilli  Offshore Yelken Kulübü) Lideri Nikos Tallas , toplumsal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, yelkenliden ilgili imajları yayınlayarak  Yunan kıyı güvenliğinin tekneye derhal müdahale etmesi teklifinde bulundu.

ATATÜRK’ÜN FOTOĞRAFINI HAZMEDEMEDİLER

Nefes isimli yaklaşık 16 metrelik sailing tipi yelkenli tekneye gelen Yunan kıyı güvenlik grupları teknenin kaptanı ve mürettebatına seyir kurallarına uygun olmadığı gerekçesiyle Atatürk bayrağının çabucak indirilmesini istedi.

Nikos Tallas

Midilli Yelken Kulübü Lideri Nikos Tallas daha sonra ise “Hiçbir şeyi kaçırmayan kıyı güvenlik işçisine teşekkür ediyoruz, aferin onlara” iletisi yayınladı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.