Minik ellerden “geri dönüşüm” defilesi!

İlkokul öğrencileri, çevreyi koruma ve geri dönüşüm bilincini arttırmak ve yaygınlaştırmak amacıyla atık malzemelerden oluşan kendi elleriyle yaptıkları kıyafetleriyle defileye çıktılar. Çocukların hazırladığı etkinlik ilgi görürken, süper kahramanların kostümleri ise tüm dikkatleri üzerlerine topladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Çevre Dostu 1000 Okul Projesi” ne dahil edilen Bağcılar Karacaoğlan İlkokulu, geri dönüşüm malzemelerinden ve atıklardan oluşan bir defile ile görücüye çıktı. 

bağcılar ilkokulu öğrencileri

GERİ DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Okul öğretmenleri ve öğrencileri, geri dönüşüm ve sıfır atık projeleri çerçevesinde örnek bir çalışma yürüttü. Bu amaçla iki aşamalı gerçekleştirilen uygulamada çocuklardan bir kısmı atık materyallerden oluşan kıyafetler yaparken diğerleri de yeni ürünler tasarladı.

bağcılar ilkokulu öğrencileri

PODYUMDA SERGİELNDİ

Minik ellerin emeklerinin fazlaca olduğu etkinlikte öğretmenler ve öğrenciler sıfır atık sergisi açtı. Oyuncaklardan maketlere kadar ilginç fikirlerle yapılan eserler davetlilere beğenisine sunuldu. Daha sonra ise çevreyi koruma ve geri dönüşüm bilinci oluşturmak amacıyla atık materyallerden oluşan kıyafet defilesi yapıldı. 

bağcılar ilkokulu öğrencileri

Minik öğrenciler tek tek podyumda kostümlerini sergiledi. Elbiseye dönüşen eşyalar arasında plastik bardak, karton, gazete, çöp poşeti, çuval gibi birçok doğada kaybolması uzun süren atık malzeme yer aldı. 

bağcılar ilkokulu öğrencileri

SÜPER KAHRAMANLAR İLGİ ODAĞI OLDU

Katılımcı çocukların ilgisini Transformers, Batman, Cindirella ve Cat Woman gibi süper kahramanların kostümleri çekti. Bu eğlenceli ortamda öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra veliler de oldukça heyecanlı bir halde izlediler. Etkinliğe Bağcılar Başkan Yardımcısı Av. Mehmet Şirin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ve birim müdürleri de katılım sağlarken sunulan emeğe teşekkür edildi.

bağcılar ilkokulu öğrencileri

bağcılar ilkokulu öğrencileri