Muharrem İnce’den 6’lı masaya ağır kelamlar: ‘Marmaris’i, Bodrum’u, İzmir’i paylaşmışsınız’

Memleket Partisi Genel Lideri İnce, ziyarette bulunduğu Manisa’nın Akhisar ilçesinde basın açıklaması yaptı. İnce, Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nin bahçesinde yaptığı açıklamada gayesi tekrar Millet İttifakı ve 6’lı masa oldu.

İnce, şu sözleri kullandı:

“Birkaç gün evvel Muğla’da, ‘Burada rant ittifakı var’ demiştim. ‘Sadece Cumhur İttifakı, Millet İttifakı yok; rant ittifakı var’ demiştim. Ruhsatı muhalefet belediyesi veriyor, ÇED raporunu iktidar veriyor. Ortaklaşa götürdüklerini söylemiştim. Marmaris’in 15 yıl belediye başkanlığını yapmış Ali Acar, partimizin parti meclis üyesi. Bunu açıkladıktan sonra muhalefet belediyesi, dün arkadaşımızın otelini mühürlemiş. Buradan sesleniyorum. Belediye liderine buradan 24 saat mühlet veriyorum. Bak Lider, intikamla kinle belediye başkanlığı yapılmaz. Çok kısa müddette bütün parti meclis üyeleriyle birlikte oraya geleceğim. Senin verdiğin o ruhsatların önünde açıklama yapacağım. Seni ifşa edeceğim, bu rant ittifakını bütün millete anlatacağım” diye konuştu.

“AKP’YE BENZEDİNİZ”

“Hepinizi ifşa edeceğim” diyen İnce, “Onun için diyorum; ne cumhur ne millet, tek yol memleket. Siz bu memlekete palavra söylüyorsunuz. 6’lı masaya sesleniyorum; AKP’ye benzediniz. Marmaris’i, Bodrum’u, İzmir’i paylaşmışsınız; buralarda ortak çalıyorsunuz. Sizi bu millete anlatacağım” dedi.

Konuşmasının akabinde esnaf ziyareti yapan Muharrem İnce, daha sonra Balıkesir programına gitmek üzere ilçeden ayrıldı.