Numan Kurtulmuş’tan Kılıçdaroğlu’nun ‘Kaçacaklar’ iftirasına reaksiyon: 15 Temmuz’da kimin kaçtığını biliyoruz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TRT Haber canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve ailesini maksat alan ‘Kaçacaklar’ kelamlarına reaksiyon gösteren Kurtulmuş, “15 Temmuz gecesi nereye kimin kaçtığını da bu millet biliyor. Biz Sayın Kılıçdaroğlu’nun kaçmayı çok uygun bildiğinin de farkındayız. ‘Kaçacaklar’ diyerek ortaya koyduğu tehdit külliyen gerçeği saptırmaktır.” sözlerini kullandı.

“MAHKEME ÖNÜNDE HESAPLAŞILACAK”

“Açıkça söz etmek istiyoruz; Sayın Cumhurbaşkanımız ve ismi geçen sivil toplum kuruluşlarımız hukuksal olarak uğraşını verecek. Ve bu tehditkar, gerçek dışı üslupla kesinlikle mahkeme önünde hesaplaşacaktır.” diyen Kurtulmuş, “Biz de AK Parti olarak siyasi olarak üzerimize düşeni yapacağız.” açıklamasında bulundu.

“FETÖ’CÜ ÜSLUP SİYASETİ ZEHİRLİYOR”

“Kılıçdaroğlu ‘sen vaktinde bürokratları tehdit etmedin mi?’ Desek bunu kendisi bile unutmuştur. Her hafta bir palavra söyleyip geçiyorlar. Kara operasyon yapma peşindeler.” tabirini kullanan Kurtulmuş, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Belki muhalefet cephesinde çok sayıda cumhurbaşkanı adayı ismi ortaya çıktıkça kendi ismini canlı tutmak için bu sistemi kullanıyor olabilir. Lakin her ne olursa olsun bu FETÖ’cü üslup Türkiye siyasetini zehirleyen tehditkar, yanlış bir algı operasyonudur. Şiddetle reddediyoruz ve iade ediyoruz.”