Propazar İtfaiyeci Ekipmanları ve İtfaiyeci Malzemeleri

 

İtfaiyeciler yangın çıkan alanlarda görevlendirilen kişilerdir. Durum bu şekilde olunca yangındaki alev ve dumanların kayıplara yol açmaması maksadıyla itfaiyeci ekipmanları kullanır. Çıkan yangına zamanında müdahale ederek kontrol altına almak yangının etkisini engellemek ve yangında mağdur olan bireyleri kurtarmak için itfaiyecilerin tam donanıma sahip olması gerekir. Yangın müdahalesinin istendiği gibi olup problem çıkmaması için itfaiye erleri eksiksiz şekilde hazırlanır.

İş güvenliği malzemeleri ve İtfaiyeciler ekipmanlar sayesinde hem maddi hem de manevi zararı önlerler. Bunun için gerekli duydukları ekipmanlar vardır. İtfaiyeci erlerinin kullanmış olduğu malzeme ihtiyacı tam olarak karşılamalıdır. Bu sebeple her bir ürün kendi sınıfının en kaliteli malzemeden olması zorunludur. İtfaiyecilerin kendini korumak amacıyla kullanmış olduğu her türlü başlık kıyafet araç ve gereç ekipman olarak değerlendirilir.

İtfaiyeci Ekipmanları Nelerdir?

İtfaiyeci ekipmanları 2 parçadan ve 4 katmandan oluşan yanmaz özellikteki özel kıyafetler, başlarını tehlikelerden koruyacak kask ya da başlık, ellerini kolay kullanmasını sağlayacak eldiven ve rahat hareket etmesini sağlayacak çizmeleri vardır.

Ayrıca hava teneffüs cihazları ya da uzun süre muhafaza edecek gaz maskeleri de itfaiyeci malzemeleri arasında yer alır. Yangına koruyucu battaniyeler canlı aramak için termal kameralar el fenerleri ve ışık kontrol cihazları itfaiyeci malzemeleridir. İtfaiyecilerin devamlı olarak ihtiyaç duymuş olduğu malzemeler ise metal ve demir ayrıcıları ile kesiciler, delice ve kırıcı aletler. Düşme durumlarına karşı atlama yatakları. Kurtarma halatları ve kabloları ve radyasyon gaz ve ısıların ölçümü için cihaz.

İtfaiyeci Ekipmanlarında Kaliteli Malzeme

İtfaiyecilerin kullanmış olduğu ekipman ve malzemelerin en kalitelisinden olması gerekir. Bu ekipmanların yetersiz kalite olması halinde ısı direnci düşük kıyafetleriyle yangına müdahale edilemediği gibi kurtarma işlemleri tam olarak yerine getirilemez. Ayrıca zamanında ve etkili müdahale yapamaz. Bundan dolayı maddi ve manevi olarak kayıplar yaşanır. Yangın içinde kalan canlılara ulaşamaz ve kurtarma olanağı ortadan kalkar.

İtfaiyecilerin üzerlerine giymiş olduğu kıyafetler yanmaz özellikle olan kumaşlardan dikilir. Bu kıyafetler 2 parçadan ve 4 katmandan olacak şekilde üretilir. Kullanmış oldukları kask ve başlık sayesinde itfaiyeciler kafalarını her türlü tehlikeden koruma altına alır. İtfaiyeci ekipmanları ve malzemelerini sitemizden alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir