Realme GT 2 Master Explorer özellikleri ile Xiaomi’yi kıskandıracak

Realme bu sıralar oldukça meşgul bir isim. Bir taraftan orta ve alt segment modeller için çalışmalarını sürdüren şirket, diğer bir taraftan ise amiral gemisi kanadını da boşlamak istemiyor. Çinli teknoloji şirketinin üzerinde çalıştığı modellerin en güçlüsü ise G2 Master Explorer.

Bugüne kadar hakkında birçok iddianın ortaya atıldığı bu telefon, nihayet kendini 3C sertifikasyon sürecinde gösterdi. 6,7 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde bir ekrana sahip olan Realme GT 2 Master Explorer’da aynı zamanda 12GM RAM ve 256GB dahili depolama alanı bulunuyor.

Realme GT 2 Master Explorer özellikleri ile Xiaomi’yi kıskandıracak

Gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinden alacak olan yeni modelin arka yüzeyinde 50MP + 50MP + 2MP’lik üçlü bir kamera kurgusu bulunurken, ön yüzeyde ise 16MP’lik tek bir lens mevcut.

Görüldüğü üzere Çinli teknoloji devi Realme, yeni amiral gemisi modelinde hiçbir masraftan kaçınmamış gibi görünüyor. Ancak bunun karşılığını alıp alamayacağını da zaman gösterecek.

Öte yandan kutudan Android 12 tabanlı Realme UI 3.0 işletim sistemiyle çıkacak olan akıllı telefonun tam olarak ne zaman satışa sunulacağı konusunda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Realme’ye yakın kaynaklar, telefonun fiyatının 500 dolardan az olamayacağını söylüyorlar. Bakalım tanıtılmasına oldukça kısa bir süre kaldığı düşünülen yeni model, ne kadarlık bir fiyattan satışa sunulacak?