Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’e tehdit argümanıyla 8 yıl 10 aya kadar mahpus istemi

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, 23 yaşındaki Ece Ronay Bilir‘in Instagram hesabı üzerinden 65 yaşındaki Mehmet Ali Erbil‘le tanıştığı ve toplumsal medyadan birbirlerini takip etmeye başladıkları anlatıldı.

Şarkılarını dijital platformlarda paylaşan Bilir’in, bir müddet sonra Mehmet Ali Erbil’e klibinde oynamasını teklif ettiği belirtildi. Erbil’in de rastgele bir maddi karşılık olmadan kabul ettiği tabir edildi.

Tarafların 1 Ekim 2021 tarihinde klip çektikleri bildirilen iddianamede, üç gün sonra Mehmet Ali Erbil’in telefonundan Bilir’e ileti atıldığı kaydedildi. Karşılıklı mesajlaşmanın akabinde Ece Ronay Bilir, “Sesli ve imajlı bir mesajla hakaret” argümanıyla şikayetçi oldu.

ERBİL: İLETİLERİ ASİSTANIM ATTI

İddianamede, Mehmet Ali Erbil’in kuşkulu sıfatıyla alınan tabirinde, bildirileri kendisinin göndermediğini, asistanı Nuray K.‘nin attığını sav ettiği belirtildi. 

Nuray K. ise tabirinde Ece Ronay Bilir’in Erbil’e hakaret etmesi üzerine telefonu alarak kendisinin ileti yazmaya başladığını söyledi. İddianamede Erbil’in bildirilerinin Bilir’in kişilik haklarını zedeleyecek bir biçimde hakaret olduğu belirtildi. Erbil’in başka iletisinin ise tehdit hatasını oluşturduğu tabir edildi.

8 YIL 10 AYA KADAR MAHPUSU İSTENDİ

İddianamede kuşkulu Mehmet Ali Erbil’n ‘Elektronik haberleşme aracılığıyla cinsel taciz‘, ‘Sesli yazılı yahut imajlı bir mesajla hakaret‘ ve ‘Tehdit‘ kabahatlerinden 1 yıl 11 ay 15 günden 8 yıl 10 aya kadar mahpus cezasıyla cezalandırılması istendi.

Hazırlanan iddianame Anadolu Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi. Erbil önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.