Yeni “Pokemon Ferhat” Vakası! 5 Yaşındaki Çocuk ‘Örümcek Adam’a Özenip 5’inci Kattan Atladı

Arnavutköy’de yaşayan 5,5 yaşındaki Berzan Korkmaz, Örümcek Adam’a özenip 5’inci kattaki pencereden atladı. Yaşanan olay, 2000’li yılların sevilen çizgi filmi pokemonun bitmesine sebep olan Ferhat’ı akıllara getirdi.

İstanbul’un Arnavutköy ilçesinde yaşayan 5,5 yaşındaki Berzan Korkmaz, Örümcek Adam’a özenip beşinci kattaki pencereden atladı. Burnu bile kanamayan Korkmaz olayı ufak ezilmelerle atlatırken, ambulansta babasına “Ben Spiderman gibi uçtum ama kardeşim benle beraber atlamadı” dedi.

İki gün hastanede gözlem altında tutulduktan sonra taburcu edilen Berzan Korkmaz’ın doktorlarından Opr. Dr. Mehmet Çakmak ise “Yaz aylarında bu tip travma vakalarıyla çok karşılaşıyoruz. Bu olaylarda genellikle çocukları olay yerinde kaybederiz. Berzan’ın kurtulması mucize” ifadelerini kullandı.

Dr. Çakmak, Berzan’ın en büyük şansının düşme pozisyonu ve toprak zemine denk gelmesi olduğunu ekledi.

Benzer bir olay 2000’li yıllarda da yaşanmış ve ‘Pokemon’ isimli çizgi filmin sonunu getirmişti. Çizgi filmden etkilenen Ferhat Ağırbaş, ‘Ben Pikachu’yum diyerek camdan atlamıştı. Ağırbaş şans eseri hayatta kalmış ve Türkiye çapında hatırı sayılır bir şöhrete kavuşmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir