O Da Cumhuriyeti Kutladı: “Darth Vader Korteje Katıldı”

Cumhuriyet kutlamalarının adreslerinden birisi de İstanbul Bağdat Caddesi oldu. Her yıl coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı birbirinden renkli görüntülere sahne oldu.

İstanbul Anadolu yakasında yaşayanlar Cumhuriyetin 100. Yıl kutlamaları için Bağdat Caddesi’ne akın etti. Caddede bir de beklenmeyen bir misafir vardı: Darth Vader…

En çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan X’te (Twitter) littleiv3 isimli kullanıcı Bağdat Caddesi’nden o anları paylaştı. Meydanda bulunan yüzlerce vatandaş efsanevi Star Wars karakteri Darth Varder’ın kostümünü giyen vatandaşı şaşkınlıkla ve gülümseyerek izledi.

DARTH VADER KORTEJE KATILDI

Sosyal medya kullanıcısı o görüntülere “Bağdar Caddesi Cumhuriyet’in 100. Yıl kutlamalarından bildiriyorum: Darth Vader korteje katıldı” sözleriyle yayınladı. Görüntüler binlerce beğeni aldı.

DARTH VADER KİMDİR?

Darth Vader, Yıldız Savaşları (Star Wars) serisinin üçüncü filmi olan Sith’in İntikamı filmlerinde yer alan Yıldız Savaşları karakteridir.

İmparatorluğun gerçek yüzünü yansıtan ve yarı mekanik yarı insan olan Sith Lordu Darth Vader seride gücün karanlık yüzünü yansıtan bir karakterdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx