Yeni MIUI sürümünü alacak modeller netleşti

Xiaomi‘nin yakın zamanda tanıtacağı amiral gemisi telefon serisi olan Xiaomi 14 serisinin Kasım ayında tanıtılacağına dair duyumlar alıyoruz. Bu cihazlar, Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 3 adlı yonga setini taşıyan ilk cihazlar olmasıyla dikkat çekiyor.

Ancak Xiaomi sadece bu telefonları değil, aynı zamanda Android tabanlı yeni mobil yazılımı olan MIUI 15′i de tanıtacak. Bu yazılım hakkında aylardır bilgi alıyoruz ve son bulgular, bu yazılımın stabil versiyonunun şirket içi testler için hazır olduğunu gösteriyor.

Duyumcu olan Xiaomiui’nin aktardığı bilgilere göre, MIUI 15’in stabil sürümü birkaç henüz piyasaya sürülmemiş cihaz için test amaçlı hazır durumda. Bu sürümlerin bazıları ‘Global’, ‘EEA’, ‘India’ ve ‘China’ gibi farklı bölgeler için hazırlandı.

Xiaomi, MIUI 15 için önemli bir adım daha attı

Şu an itibariyle, MIUI 15’in stabil sürümü toplam beş ürün için hazır bulunmakta. Xiaomiui’nin bulgularına dayanarak bu ürünlerin isimleri şöyle:

  • Xiaomi 14
  • Xiaomi 14 Pro
  • Redmi K70
  • Redmi K70 Pro
  • Redmi K70E

Bu cihazlardan Redmi K70 ve Redmi K70 Pro’nun uluslararası pazarlarda Poco F6 ve Poco F6 Pro olarak tanıtılması bekleniyor. Bu sebeple, bu telefonlar için MIUI 15’in stabil sürümleri China, Global, EEA ve India için hazır durumda. Ancak Xiaomi 14 serisi için bu sürümler sadece EEA ve China bölgesi için hazır.

Bu bulgular yazılımın hangi özelliklere sahip olacağını göstermese de, MIUI 15’in yakın zamanda kullanıcılara sunulacağını teyit ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx